Login:  
    
2016 Playoff Schedule
High School North Division        
New England Chiefs          
Allouettes U18          
Riverhawks            
               
Day Date Time Rink Division Rnd Home Visitor
Sat 6/25 5:40 PM Malden HS North S1 2nd Alouettes 3rd Riverhawks
               
Sun 6/26 7:30 PM Lawrence HS North F 1st NE Chiefs (5) 2nd Alouettes (4)
               
               
               
High School South Division        
Refugees            
Sleber            
Chiefs Midgets          
Winnisimmet Chiefs          
Boston Strong           
               
Day Date Time Rink Division Rnd Home Visitor
Fri 6/24 9:20 PM Malden HS South Q1 4th Winnisimmett (1) 5th Boston Strong (0)
               
Sat 6/25 6:50 PM Malden HS South S1 1st Refugees 4th Winnisimmett
Sat 6/25 8:00 PM Malden HS South S2 2nd Sleber 3rd Chiefs Midgets
               
Sun 6/26 4:00 PM Malden HS South F 1st Refugees (2) 2nd Sleber (4)
               
               
               
High School East Division        
Methuen            
Top Gun - Toohey          
JW-Hockey            
Boston Bulldogs          
Friars              
               
Day Date Time Rink Division Rnd Home Visitor
Tue 6/21 9:05 PM Hav - Blue HS East Q1 4th Bulldogs (2) 5th Friars (4)
               
Sat 6/25 12:30 PM Hav - Gold HS East S1 1st Methuen (1) 5th Friars (0)
Sat 6/25 1:50 PM Hav - Gold HS East S2 2nd Top Gun 3rd JW Hockey
               
Sun 6/26 5:40 PM Hav - Gold HS East F 1st Methuen (5) 3rd JW Hockey (0)
               
               
               
High School West Division        
New England Nationals          
Blue Bombers          
Allouettes U16          
North Reading Hornets          
S&S Blades            
Top Gun U16            
               
Day Date Time Rink Division Rnd Home Visitor
Fri 6/24 8:10 PM Tewksbury 2 HS West Q1 4th No. Reading (8) 5th S&S Blades (2)
Fri 6/24 9:05 PM Hav - Gold HS West Q2 3rd Alouettes (6) 6th Top Gun (2)
               
Sat 6/25 7:20 PM Tewksbury 1 HS West S1 1st NE Nationals WinQ1  4th No. Reading
Sat 6/25 7:35 PM Tewksbury 2 HS West S2 2nd Blue Bombers WinQ2  3rd Alouettes
               
Sun 6/26 6:10 PM Lawrence HS West F 1st NE Nationals (3) 2nd Blue Bombers (0)
               
               
               
High School Cental Division        
Icemen            
Jr Lockmonsters          
Amesbury Midgets          
Mad Men            
Hillies            
North Andover Knights          
               
Day Date Time Rink Division Rnd Home Visitor
Wed 6/22 8:30 PM Hav - Gold HS Central Q1 4th Mad Men (4) 5th Hillies (3)
Fri 6/24 8:00 PM Hav - Gold HS Central Q2 3rd Amesbury (14) 6th No. Andover (0)
               
Sat 6/25 6:10 PM Tewksbury 1 HS Central S1 1st Icemen WinQ1 4th Mad Men
Sat 6/25 6:25 PM Tewksbury 2 HS Central S2 2nd Lockmosters WinQ2  3rd Amesbury
               
Sun 6/26 4:50 PM Lawrence HS Central F 1st Icemen (1) 2nd Lockmosters (10)
               
               
               
High School Northeast Division        
Bears              
Thrashers            
Sachems            
Wakefield            
Lumberjacks            
Sanborn Midgets          
               
Day Date Time Rink Division Rnd Home Visitor
Wed 6/22 8:20 PM Lawrence HS Northeast Q1 4th Wakefield (4) 5th Lumberjacks (5)
Thu 6/23 8:05 PM Lawrence HS Northeast Q2 3rd Sachems (7) 6th Sanborn (2)
               
Sat 6/25 5:10 PM Lawrence HS Northeast S1 1st Bears WinQ1 5th Lumberjacks
Sat 6/25 6:25 PM Lawrence HS Northeast S2 2nd Thrashers WinQ2 3rd Sachems
               
Sun 6/26 3:30 PM Lawrence HS Northeast F 1st Bears (3) 2nd Thrashers (0)
               
               
               
Bantam North Division        
Blaeser - VJW          
Wolves            
Salem Ice Dogs           
NE Predators            
Boston Beasts          
North Shore Narwhals          
               
Day Date Time Rink Division Rnd Home Visitor
Fri 6/24 7:00 PM Malden BT North Q1 4th NE Predators (4) 5th Boston Beasts (2)
Fri 6/24 8:10 PM Malden BT North Q2 3rd Salem Ice Dogs (4) 6th NS Narwhals (1)
               
Sat 6/25 3:20 PM Malden BT North S1 1st Blaeser-VJW WinQ1 4th Predators
Sat 6/25 4:30 PM Malden BT North S2 2nd Wolves WinQ2 3rd Salem Ice Dogs
               
Sun 6/26 2:40 PM Malden BT North F 1st Blaeser-VJW (4) 3rd Salem Ice Dogs (4)
               
               
               
Bantam South Division        
Jr Hillies            
The Four66            
Boston Blue Wings Bntm        
Danvers Falcons          
Chiefs Bantams          
Savage            
               
Day Date Time Rink Division Rnd Home Visitor
Fri 6/24 8:20 PM Lawrence BT South Q1 4th Danvers (4) 5th Chiefs (3)
Fri 6/24 7:20 PM Tewksbury 1 BT South Q2 3rd Blue Wings (2) 6th Savage (3)
               
Sat 6/25 10:50 AM Tewksbury 1 BT South S1 1st Jr Hillies WinQ1 4th Danvers
Sat 6/25 11:05 AM Tewksbury 2 BT South S2 2nd Four66 WinQ2  6th Savage
               
Sun 6/26 2:10 PM Lawrence BT South F 1st Jr Hillies (2) 2nd Four66 (5)
               
               
               
Bantam East Division          
Granite State Wild          
Thunder Bantams          
Wilmington Wild          
Hamilton-Wenham Generals        
Lancers            
Stars              
Billerica Bears          
               
Day Date Time Rink Division Rnd Home Visitor
Thu 6/23 7:50 PM Hav - Gold BT East Q1 2nd Thunder (4) 7th Billerica (1)
Thu 6/23 8:05 PM Hav - Blue BT East Q3 4th Ham-Wenham (3) 5th Lancers (2)
Wed 6/22 7:20 PM Hav - Gold BT East Q2 3rd Wilmington (4) 6th Stars (1)
               
Sat 6/25 11:55 AM Lawrence BT East S1 1st Granite State WinQ3 4th Ham-Wenham
Sat 6/25 1:10 PM Lawrence BT East S2 WinQ1 2nd Thunder WinQ2 3rd Wilmington
               
Sun 6/26 5:00 PM Hav - Blue BT East F 1st Granite State (5) 2nd Thunder (2)
               
               
               
Bantam West Division        
Lynn Sin Bin Bntm          
Phantoms            
Warriors Bantams          
Tanners            
Arlington            
Haverhill Saints          
N.S. Lightning          
               
Day Date Time Rink Division Rnd Home Visitor
Tue 6/21 6:55 PM Hav - Blue BT West Q2 2nd Phantoms (5) 7th NS Lightning (0)
Tue 6/21 7:30 PM Hav - Gold BT West Q3 3rd Warriors (5) 6th Hav Saints (1)
Tue 6/21 8:00 PM Hav - Blue BT West Q4 4th Tanners (3) 5th Arlington (4)
               
Sat 6/25 1:00 PM Malden BT West S1 1st Lynn Sin Bin 5th Arlington
Sat 6/25 2:10 PM Malden BT West S2 2nd Phantoms 3rd Warriors
               
Sun 6/26 1:20 PM Malden BT West F 3rd Warriors (4) 5th Arlington (2)
               
               
               
Peewee North Division        
Toohey - VJW          
NS Shamrocks PW          
Cronin - VJW            
Andover Warriors           
The Eddies            
American Stars          
North Shore Ice Wolves        
               
Day Date Time Rink Division Rnd Home Visitor
Wed 6/22 6:55 PM Hav - Blue Pw North Q1 2nd NS Shamrocks (4) 7th NS Ice Wolves (2)
Wed 6/22 7:10 PM Lawrence Pw North Q3 4th Andover (4) 5th The Eddies (2)
Thu 6/23 7:00 PM Hav - Blue Pw North Q2 3rd Cronin-VJW (6) 6th Amer. Stars (3)
               
Sat 6/25 5:00 PM Tewksbury 1 Pw North S1 1st Toohey-VJW WinQ3 - 4th Andover
Sat 6/25 5:15 PM Tewksbury 2 Pw North S2 WinQ1 - 2nd Shamrocks WinQ2 3rd Cronin-VJW
               
Sun 6/26 4:30 PM Hav - Gold Pw North F 1st Toohey-VJW (8) 3rd Cronin-VJW (2)
               
               
               
Peewee South Division        
Boston Blue Wings Pw          
Skipjacks            
NE Bulldogs Pw          
Kneeland - VJW          
Skills              
Peabody Pee Wee          
               
Day Date Time Rink Division Rnd Home Visitor
Thu 6/23 6:55 PM Lawrence Pw South Q1 4th Kneeland (9) 5th Skills (10)
Fri 6/24 7:10 PM Lawrence Pw South Q2 3rd Bulldogs (8) 6th Peabody (7)
               
Sat 6/25 3:50 PM Tewksbury 1 Pw South S1 1st Blue Wings WinQ1 5th Skills
Sat 6/25 4:05 PM Tewksbury 2 Pw South S2 2nd Skipjacks WinQ2  3rd Bulldogs
               
Sun 6/26 12:50 PM Lawrence Pw South F 1st Blue Wings (5) 2nd Skipjacks (6)
               
               
               
Peewee East Division          
Beverly Panthers          
Griffin - VJW            
Wilmington Wildcats Blue        
Gators            
Team Thunderstruck          
BARBO'S            
               
Day Date Time Rink Division Rnd Home Visitor
Fri 6/24 5:50 PM Malden Pw East Q1 4th Gators (2) 5th Thunderstruck
Fri 6/24 7:00 PM Tewksbury 2 Pw East Q2 3rd Wilmington (7) 6th Barbos (2)
               
Sat 6/25 10:40 AM Malden Pw East S1 1st Beverly WinQ1 5th Thunderstruck
Sat 6/25 11:50 AM Malden Pw East S2 2nd Griffin-VJW WinQ2  3rd Wilmington
               
Sun 6/26 3:40 PM Hav - Blue Pw East F 3rd Wilmington (6) 5th Thunderstruck (3)
               
               
               
Peewee West Division        
Billerica             
Twice As Strong Hockey        
Wilmington Wildcats White        
Cobras            
Lynn Sin Bin Pw          
Tigers            
Zombies            
S&S Stars            
               
Day Date Time Rink Division Rnd Home Visitor
Wed 6/22 6:10 PM Hav - Gold Pw West Q1 1st Billerica (12) 8th S&S Stars (2)
Thu 6/23 6:45 PM Hav - Gold Pw West Q2 2nd Twice Strong (2) 7th Zombies (3)
Fri 6/24 6:10 PM Tewksbury 1 Pw West Q3 3rd Wilmington (1) 6th Tigers (2)
Wed 6/22 5:50 PM Hav - Blue Pw West Q4 4th Cobras (5) 5th Lynn Sin Bin (4)
               
Sat 6/25 8:20 AM Malden Pw West S1 WinQ1  1st Billerica (6) Win.Q4 4th Cobras (4)
Sat 6/25 9:30 AM Malden Pw West S2 WinQ3 6th Tigers (2) WinQ2  7th Zombies (1)
               
Sun 6/26 12:00 PM Malden Pw West F 1st Billerica (7) 6th Tigers (1)
               
               
               
Squirt North Division        
Jr Rangers - Cullity          
Peabody Tanners          
Fidler - VJW            
Carlson - VJW          
Jr Rangers - Ebert          
Typhoons            
Vikings Squirt          
North Shore Shamrocks        
               
Day Date Time Rink Division Rnd Home Visitor
Wed 6/22 6:00 PM Lawrence Sq North Q1 1st Rangers-Cullity (7) 8th NS Shamrocks (1)
Thu 6/23 5:40 PM Hav - Gold Sq North Q2 2nd Peabody (4) 7th Vikings (3)
Fri 6/24 6:00 PM Lawrence Sq North Q3 3rd Fidler-VJW (1) 6th Typhoons (2)
Fri 6/24 5:50 PM Tewksbury 2 Sq North Q4 4th-Carlson-VJW (6) 5th Rangers-Ebert (1)
               
Sat 6/25 2:20 PM Tewksbury 1 Sq North S1 WinQ1  1st BJR Cullity WinQ4  4th Carlson
Sat 6/25 2:35 PM Tewksbury 2 Sq North S2 WinQ2  2nd Peabody WinQ3  6th Typhoons
               
Sun 6/26 1:00 PM Hav - Blue Sq North F 4th-Carlson-VJW (6) 6th Typhoons (0)
               
               
               
Squirt South Division        
Sheehan - VJW          
Top Gun Squirts          
Jr Mustangs            
Wildcats Breen          
Spartans            
               
Day Date Time Rink Division Rnd Home Visitor
Thu 6/23 5:45 PM Lawrence Sq South Q1 4th Wildcats (3) 5th Spartans (7)
               
Sat 6/25 1:10 PM Tewksbury 1 Sq South S1 1st Sheehan-VJW 5th Spartans
Sat 6/25 1:25 PM Tewksbury 2 Sq South S2 2nd Top Gun 3rd Jr Mustangs
               
Sun 6/26 2:20 PM Hav - Blue Sq South F 2nd Top Gun (7) 5th Spartans (8)
               
               
               
               
Squirt East Division          
Tewksbury Redmen          
Thornborough - VJW          
Dragons            
Falcons Squirts          
               
Day Date Time Rink Division Rnd Home Visitor
Sat 6/25 12:00 PM Tewksbury 1 Sq East S1 1st Tewksbury 4th Falcons
Sat 6/25 12:15 PM Tewksbury 2 Sq East S2 2nd Thornborough 3rd Dragons
               
Sun 6/26 10:10 AM Lawrence Sq East F 1st Tewksbury (9) 2nd Thornborough (2)
               
               
               
Mites Division          
Billerica Indians          
Wildcats Perault          
Winthrop Vikings          
Jr Redwings 08          
Madill - VJW            
Logue - VJW            
Bruins            
               
Day Date Time Rink Division Rnd Home Visitor
Sat 6/25 8:00 AM Lawrence Mites Q1 2nd Wildcats (11) 7th Bruins (0)
Sat 6/25 9:15 AM Lawrence Mites Q3 4th Jr Redwings (18) 5th Madill-VJW (1)
Sat 6/25 10:30 AM Lawrence Mites Q2 3rd Winthrop (5) 6th Logue - VJW (4)
               
Sat 6/25 2:25 PM Lawrence Mites S1 1st Billerica WinQ3 4th Jr Red Wings
Sat 6/25 3:55 PM Lawrence Mites S2 WinQ1 2nd Wildcats WinQ2 3rd Winthrop
               
Sun 6/26 11:30 AM Lawrence Mites F 1st Billerica (5) 3rd Winthrop (4)